راهنمای استفاده

طریقه استفادهطریقه اتصال به برق شهری

پس از حصول اطمینان از برق شهر سیم دوشاخه دستگاه را به پریز وصل نمایید . اتوکلاو شما با برق 220 ولت و فرکانس 50 هرتز کار می کند و نوسانات بر 180 تا 220 ولت هیچ مشکلی در کارکرد اتوکلاو ایجاد نخواهد کرد . اگر تغییرات ولتاژ بیش از حد فوق باشد بایستی حتماً از یک ترانسفورماتور مناسب استفاده نمایید . باید توجه داشته باشید که در سیم کشی مربوط به دستگاه خداقل از سیم الکتریکی به قطر 2 میلی متر استافده شود .


طریقه باز و بسته کردن درب اتوکلاو

1- برای باز و بسته کردن اتوکلاو ابتدا 3 عدد برای اتوکلاو 10 لیتری ، 5 عدد برای اتوکلاو 25 لیتری و 7 عدد برای اتوکلاو 50 و 75 لیتری فلکه متحرک را باز کنید سپس فلکه ثابت با پولک قرمز رنگ را به اندازه ای باز کنید تا درب بالا آمده و به اندازه 1/5 تا 2 سانتیمتر از دهنه اتوکلاو فاصله بگیرد.
2- برای بستن درب اتوکلاو ابتدا فلکه ثابت با پولک قرمز رنگ (لولا) را ببندید تا اندازه ای که بر روی دهنه اتوکلاو بنشیند سپس بقیه فلکه ها را جا بزنید و ببندید.


طریقه آبگیری

ابتدا درب دستگاه را باز نمایید سینی دستگاه را بیرون آورده و سپس تا لبه پلیت max درون دستگاه آب بریزید سپس سینی را درون دستگاه قرار داده و وسایل را درون اتوکلاو بگذارید و سپس درب دستگاه را ببندید . اگر دستگاه به اندازه کافی آب نداشته باشد بر روی صفحه نمایشگر error-1 دیده می شود و LED مربوط به آب WATER خاموش است . درصورتیکه آب کافی باشد LED مربوط به آب WATER روشن خواهد بود .

طریقه استفاده

در این زمان اتوکلاو به اندازه کافی آبگیری شده و شما می توایند مطابق توضیحات ذیل مدت زمان استریل را تنظیم کرده و استفاده نمایید . (قابل ذکر است که برنامه های تنظیم شده بر روی اتوکلاو و جواب کار شما را می دهد ) ابتدا کلید ON/OFF را ON کنید . در این حالت چون دستگاه به اندازه کافی آبگیری شده LED مربوط به آب روشن شده و بر روی صفحه نمایشگر ، دمای داخلی دستگاه نمایان می شود . در این وضعیت برنامه های تنظیم شده بر روی برد الکترونیکی دستگاه ادامه مراحل را به صورد خودکار انجام می دهد. فقط کلید Start را فشار دهید تا دستگاه شروع به کار نماید در صورتی که نیاز به تغییر زمان استریل داشتید به صورت زیر عمل نمایید : ابتدا کلید POWER را در حالت روشن قرار دهید ، کلید ٍ، SET را بزنید تا صفحه نمایشگر به صورت 15:00 درآید . با زدن یکبار دیگر کلید SET دقیقه را می توانید با کلید های UP/DOWN تنظیم نمایید . پس از تنظیم تایم مورد نظر کلید SET را 3 بار فشار می دهیم تا نمایشگر به حالت دما بازگردد و آماده START شود و مدت تایم در حافظه ذخیره گردد. بعد از تنظیم برنامه های موردنظر کلید START را فشار دهید ابتدا نمایشگر به صورت —- در می آید و سپس المنت دستگاه شروع به کار می نماید ، درحال روشن بودن اتوکلاو چراغهای HEATER و WATER روشن وبا رسیدن دمای دستگاه به 121/5 درجه سانتی گراد چراغ گرمکن HEATER خاموش شده و چراغ STERILL ST روشن شده و تایم استریل به صورت معکوس شروع به کار می نماید و اگر نیاز به دیدن مدت زمان استریل باشد ، کلید TIME / DOOR را فشار دهید تا مدت زمان باقی مانده از استریل را به شما نشان دهد و بعد از 15 ثانیه خود به خود به حال اول بر می گردد و مقدار دمای اتوکلاو را نشان می هده . با پایان یافتن زمان استریل LED گرمکن خاموش شده و بر روی صفحه نمایشگر همراه با شنیده شدن بوق منقطع جمله ENDOFSTERILE دیده می شود و چراغ STERILE END روشن می شود . در این حالت کلید POWER را خاموش کنید. شیر تخلیه بخار روی درب را باز نمایید تا بخار کاملاً تخلیه شود و درجه فشار روی درب به صفر برسد . سپس اقدام به باز کردن درب اتوکلاو نمایید.